„NIE RZUCIM ZIEMI, SKĄD NASZ RÓD”

1232

Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej za nami. 23 października w budynku przy ul. Saperów recytowali uczniowie i uczennice z klas VII oraz II i III gimnazjalnych, a 25 października przygotowane utwory prezentowali recytatorzy z klas IV – VI przy ulicy Folwarcznej.

Jak zawsze nie zawiedli ci, dla których czytanie wierszy to przyjemność. Uczestnicy w przepiękny sposób,  z wielkimi emocjami  wypowiadali tak ważne  dla Polaków słowa. Cieszymy się, że wrażliwi na piękno mowy ojczystej uczniowie naszej szkoły podnoszą i utrwalają wartości patriotyczne, w poetycki sposób wyrażając  miłość do kraju.

Wszystkie wykonania potwierdziły, że uczestnicy konkursu opanowali trudną sztukę recytacji w stopniu niemal doskonałym, ale jury (polonistki  J. Antos, J. Gabryliszyn, G. Gałuszka) mogło wytypować tylko po 3 osoby z każdej kategorii wiekowej do następnego etapu. Szkolne eliminacje w grupie 4 – 7 zwyciężyły: Nikol Kucharzyk, Martyna Słobodzian i Amelia Gębala, w klasach gimnazjalnych najlepsze były: Lidka Maciejewska, Ola Bylicka i  Klaudia Błasińska.

To  właśnie te dziewczęta  z obu grup będą nas reprezentować 6 listopada w eliminacjach miejskich.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy pasji, a zwyciężczyniom życzymy powodzenia w następnym etapie.