„ZALOGOWANI” PRACUJĄ ZDALNIE

879

Od połowy października „Zalogowani” (dwadzieścioro uczniów klas 8 ) pracują zdobywając widzę o rynku pracy, własnych zasobach, ścieżkach kariery oraz kierunkach kształcenia uczestnicząc w zajęciach, które koordynowane są przez Urząd Miasta w Świdnicy.

Byliśmy już gośćmi, oczywiście wirtualnie, CUKROWNI ŚWIDNICA, AMS czy WAGONÓW S.A. To oczywiście nie daje pełnego obrazu miejsca, nie czuliśmy zapachów, nie widzieliśmy hal oraz specyfiki pracy w świdnickich zakładach, ale jaki nieliczni mieliśmy okazję zobaczyć firmę od tzw. „ środka”.

W ostatni wtorek 19 stycznia uczestniczyliśmy w drugich e-warsztatach z doradztwa zawodowego. Tematem było: „ Wykształcenie. Zawód. Rynek pracy”. Niezwykle ciekawe informacje uzyskaliśmy o lokalnym rynku pracy. Warto wiedzieć, w jakich branżach poszukiwani są dziś pracownicy, a gdzie po prostu pracy nie ma. Ciekawie zaprezentowane zostały także ścieżki kariery zawodowej, które w większości opierają się o wykształcenie, ale nie zawsze. Kursy, szkolenia i doświadczenie zawodowe są w cenie i to bardzo.

Wkrótce kolejne spotkania, na które czekamy z niecierpliwością. A na koniec projektu- nagrody.