KONKURS RÓŻAŃCOWY

1546

24 października miało miejsce rozstrzygniecie konkursu religijnego „Odmawiajcie codziennie różaniec” . To już IX edycja konkursu, który w miesiącu październiku ma zachęcić nie tylko uczniów, ale również ich rodziny, do otwarcia się na słowa Maryi wypowiedziane w Fatimie i codziennej modlitwy różańcowej. Ze względu na przeżywaną obecnie 100. rocznicę objawień Maryi w Fatimie, zostało również przygotowane przedstawienie.

Była to pantomima, która przypomniała sceny objawień maryjnych. W postaci tamtych wydarzeń wcieliły się dzieci z klas II A i III C. Zaproszeni goście mogli też usłyszeć piękne wykonanie piosenek o tematyce fatimskiej w wykonaniu uczniów klasy VII B i II B Gimnazjum.

W obecnym roku w związku z 300. rocznicą koronacji wizerunku Królowej Polski i w roku koronacji obrazu Matki Bożej Świdnickiej, w czasie trwania konkursu uczniowie klas starszych wykonywali koronę dla Maryi, natomiast młodsi uczniowie przygotowali pracę plastyczną pt. Maryja – Królowa w moim życiu. Wpłynęło 105 pięknych  prac z prawie wszystkich szkół podstawowych w Świdnicy.

Jury przyznało 8 nagród i 19 wyróżnień, w tym dwie nagrody specjalne ks. Bp. Adama Bałabucha. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie katechetki: Alicja Aniszewska, Alina Barć, Renata Mączniewska oraz Małgorzata Wawszczyk, natomist nad stroną muzyczną p. Alina Barć i p. Barbara Musiej.