SPOTKANIE Z PISARKĄ

2082

Dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 105, w piątek gościli w szkole panią Ireną Raszkę autorkę bajek i rymowanek dla najmłodszych. Podczas spotkanie miały okazję poznać etapy powstania książki i wiele ciekawych bajek i wierszy zawartych w książeczkach autorki i utwory jeszcze nie publikowane. Pani Irena opowiadała dziećmi jak powstawały utwory dla dzieci, które prezentuje w książkach. Początkowo utwory były przeznaczone dla wnuczek Pani Ireny, a obecnie są zawarte w książeczkach. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły książeczki wykonane ręcznie, które zawierały przestrzenne, kolorowe i ciekawe ilustracje.

Dzieci, były bardzo zainteresowanie bajkami i wierszami Pani Ireny Raszki , kilkoro z nich samodzielnie postanowiło przeczytać, przygotowane przez autorkę utwory.
Pani Irena po prezentacji swoich utworów, poprosiła dzieci o wyrażenie swoich przeżyć w pracach plastycznych, które mogą stać się ilustracjami w przygotowywanej obecnie publikacji.

Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy.
Dziękujemy Pani Irenie Raszka za przyjęcie naszego zaproszenia.