PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

427

 

Dnia 21 lutego Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy zorganizowała Drzwi Otwarte Szkoły pod hasłem „Podróże małe i duże”.

Przy wejściu do szkoły licznie przybyłe dzieci otrzymywały karty startowe, na które zbierały punkty- pieczątki. Duże zainteresowanie budziły możliwości tablic multimedialnych,
z których dzieci bardzo ochoczo korzystały, a także zabawy z wykorzystaniem podłogi interaktywnej „Smartfloor” oraz zajęcia w Laboratorium Przyszłości.

W pracowniach komputerowych dzieci mogły pobawić się grami edukacyjnymi, wypróbować edytor tekstu, programy graficzne, pochwalić się swoimi umiejętnościami informatycznymi.
W kąciku teatralnym każdy mógł spróbować swoich talentów aktorskich. Dzieci wykorzystywały rekwizyty ze szkolnej garderoby i odgrywały fragmenty znanych bajek, przebierały się w bajkowe postaci.

Mali goście znaleźli w każdej klasie coś interesującego dla siebie- układanki edukacyjne, gry planszowe, gry i zabawy dydaktyczne w języku angielskim, matematyczne zagadki, prezentacje multimedialne. Mogli również spróbować swoich sił na zajęciach sportowych.
Na rodziców przyszłych uczniów czekali specjaliści- szkolny pedagog, psycholog i logopeda, którzy udzielali porad i rozwiewali wątpliwości związane z podjęciem nauki przez dziecko.
Miłym akcentem kończącym zwiedzanie szkoły była wizyta w szkolnej kawiarence, gdzie czekały ciasta upieczone przez rodziców oraz podliczenie ilości punktów- pieczątek na kartach startowych i zamiana ich na drobne prezenty.

Bardzo zadowoleni mali goście opuszczali szkołę pełni wrażeń.
Do zobaczenia!