ZIERAMY NA STYPENDIA DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!!!

446

 

Szanowni rodzice, właśnie teraz rozliczamy się z podatków. To teraz możecie Państwo podarować 1,5% z podatku na wybrany przez siebie cel. Jak to Zrobić?

Każda osoba rozliczająca swój PIT może przekazać 1,5% swojego podatku zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin z naszej szkoły. Współpracujemy z Fundacją Świętego Mikołaja, dzięki czemu możemy gromadzić na subkoncie szkolnym pieniądze, które w 100% (bez potrąceń i prowizji) trafią w postaci stypendiów do naszych uczniów. Bardzo prosimy o Państwa wsparcie!

Aby przekazać 1,5% podatku na stypendia w naszej szkole wystarczy:

  • wpisać w deklaracji PIT KRS Fundacji Świętego Mikołaja: KRS 0000 126 602
  • w informacjach uzupełniających w deklaracji uzupełnić pole cel szczegółowy:

Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy

  • Mogą Państwo skorzystać z darmowego programu do wypełniania PIT, w którym wskazany jest już nr KRS Fundacji Świętego Mikołaja (wystarczy wypełnić cel szczegółowy):

https://pit2022.mikolaj.org.pl/

Ostatni rok przyniósł wiele niepokoju – byliśmy świadkami wybuchu wojny w Ukrainie. Alarmujące są dane dotyczące kryzysu psychicznego wśród uczniów w polskich szkołach, którzy wciąż mierzą się z konsekwencjami czasu izolacji. O ostatnich latach zwiększa się liczba dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie  – z 313 tys. w 2019 r. do 410 tys. w 2020 r. (GUS, 2021). W rodzinach uprawnionych do korzystania ze świadczeń pomocy społecznej żyje niemal co ósme dziecko (GUS, 2022).  Bardzo ważne staje się dzisiaj umożliwianie dzieciom i młodzieży harmonijnego, radosnego rozwoju i wspieranie ich talentów oraz pasji!

Szkoła chce pomóc zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin poprzez stypendia. Stypendium dla takiego ucznia to szansa, aby mógł rozwijać swoje talenty, kupił niezbędne materiały, opłacił udział w zajęciach, czy kursach. Dzięki stypendium możemy wzmacniać ukryty w dzieciach potencjał i pomagamy im rozwijać skrzydła. Stypendium to także szansa, aby niezamożny uczeń mógł w przyszłości stać się mądrym dorosłym, a swoją wiedzą i umiejętnościami zaczął służyć swojej społeczności.

Bardzo prosimy o pomoc i przekazanie 1,5% podatku na stypendia w naszej szkole!