„MIĘDZY MATEMATYKĄ A ZAGADKĄ”

470

 

Tak brzmiał temat warsztatów, w których dnia 07.02.2023r. uczestniczyli CZWARTOKLASIŚCI naszej szkoły . Zajęcia odbyły się w ramach unijnego projektu : „Kierunek- EDUKACJA. Lekcje wyjazdowe dla uczniów świdnickich szkół podstawowych” w EXPLORAPARK, CENTRUM AKTYWNEJ EDUKACJI w Wałbrzychu.

Celem tych zajęć było przede wszystkim, aby poszerzyć wiedzę matematyczną. Edukacja matematyczna prowadzona była za pomocą niekonwencjonalnych, interaktywnych metod podczas swobodnej zabawy i korzystania z eksponatów. Uczniowie pod opieką animatorów rozwiązywali problemy, łamigłówki, zagadki (nie tylko matematyczne), odkrywali, rozwiązywali ciekawe zadania za pomocą eksponatów oraz klocków, zabawek edukacyjnych i narzędzi cyfrowych.

Czwartoklasiści spędzili czas na zabawie interaktywnej, eksperymentowaniu, wykonywaniu aktywnych ćwiczeń w atmosferze nauki i zabawy. Dowiedzieli się, że matematyka jest przydatna w życiu codziennym. Układali swoje mozaiki, sześciany, tangramy i zadania interaktywne. Dzieci skorzystały z „Labiryntu luster”, który zbudowany był z 26 pionowych luster ustawionych względem siebie pod kątem 60 lub 120, co dawało wrażenie wielokrotnego odbicia. Zapoznały się się ze złudzeniami optycznymi, czyli obrazami , które powstają w naszym mózgu w wyniku przypisywania oglądanym przedmiotom właściwości, których one nie mają. Każde dziecko mogło BADAĆ, DOCIEKAĆ, POSZUKIWAĆ I ODKRYWAĆ.