SZKOLNY PROJEKT „WODA”

3698

Współczesny świat stoi w obliczu wielu problemów ekologicznych. Człowiek, swoją działalnością, doprowadził do zmniejszenia najważniejszej, z punktu widzenia życia, substancji w przyrodzie jaką jest woda. Dziś to my, dorośli, mamy obowiązek zadbać o to, aby przyszłe pokolenia miały dostęp do wody pitnej oraz zasobów wody słodkiej w rzekach i jeziorach.

W zeszłym roku szkolnym wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły ciężko pracowali w ramach projektu „Woda”. Wyczekiwaliśmy uroczystej akademii zakończenia projektu w kwietniu 2019/2020, jednak wybuch pandemii koronawirusa uniemożliwił taką formę zwieńczenia naszych starań i owocnej pracy. Podsumowanie projektu odbyło się skromnie wystawieniem wytworów uczniów oraz rozdaniem nagród laureatom quizu o wodzie w klasach 0 – 4.

W trakcie trwania projektu uczniowie dowiadywali się wielu ciekawych informacji związanych z wodą, jej zasobami na Ziemi, znaczeniem zarówno dla człowieka jak i roślin oraz zwierząt, przeprowadzali doświadczenia. Młodsi uczniowie poznawali znaczenie wody poprzez zabawę, natomiast uczniowie starszych klas wykonywali modele cząsteczek wody w różnych stanach skupienia, przygotowywali plakaty przedstawiające obieg wody w przyrodzie, wyszukiwali przysłowia związane z wodą oraz wiele innych zadań, w których woda wiodła prym.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia zdjęć ze szkolnej wystawy. Nasze prace znajdują się na wszystkich piętrach w budynku szkoły.