SPRAWOZDANIE Z OBCHODÓW DNIA ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

2781

 

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym dniu dla uczniów z klas 4-7 odbyła się lekcja związana z ochroną środowiska.  Prezentacja  z udziałem naszych uczniów uzmysłowiła pozostałym uczestnikom lekcji jak bardzo nasza planeta jest zagrożona zagładą. Po krótkiej prezentacji uczniowie usłyszeli apel pod którym każdy  podpisuje  się obiema rękoma.

„Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my – ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmieciliśmy, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie.
22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki – Ziemi. Dołączmy i my do przyjaciół naszego globu i wspólnie z nimi walczmy o nasz dom.
Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi.

Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.”

Uczniowie z  klas 4-7 mieli do wykonania zadania związane z obchodami Dnia Ziemi. Wystawa prac wykonanych w tym dniu odbędzie się w sali kominkowej. Zapraszamy.