OD PERGAMINU DO E- BIBLII- WYCIECZKA DO MBP

1236

„ Sądzę, że jeżeli jest coś, co człowieka mądrym czyni w tym życiu i wśród utrapień i zawieruch świata daje podstawę spokoju i równowagi – to przede wszystkim znajomość i rozmyślania Ksiąg Świętych”.
( Św. Hieronim – Ojciec i Doktor Kościoła)

8 listopada 2019 r.(piątek) uczniowie  klas 7a i 7b z naszej szkoły wraz z opiekunami p. Aliną Barć i p. Renatą Jończyk wzięli udział w wystawie poświęconej  Biblii i jej historii pt. „Od pergaminu do e- Biblii”. Wystawę można było obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.

Uczniowie od oprowadzających mogli się dowiedzieć między innymi, że Biblia, czyli Pismo Św., jest najpopularniejszą księgą świata. O tej popularności świadczy chociażby fakt, ze przetłumaczono ją na ponad 2 tys. języków, a także na wiele dialektów.

Biblia jest uważana za niezwykła księgę, na jej kartach można odkryć prawdę nie tylko o Bogu, ale również prawdę o człowieku. O tym kim jest człowiek i jakie jest jego ostateczne przeznaczenie?

Była to wspaniała wyprawa w czasy dalekie historycznie i nieznane, ale opowiedziana w sposób przystępny i rzeczowy. Wszystkie eksponaty mogliśmy dotknąć i sprawdzić. Przekonać się, że Słowo w nienaruszonym stanie przetrwało do dziś. To ciekawa lekcja.