6 maja 2026 roku w świdnickim Klubie Bolko odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Witaj majowa jutrzenko… Polska w majowych barwach”.
Celem konkursu było upamiętnienie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, promowanie piękna polskiego krajobrazu, kształtowanie postawy patriotycznej ucznia, a także rozwijanie uzdolnień plastycznych, kreatywności i wrażliwości artystycznej.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Alona Lohvinowa kl. 7a – otrzymała nagrodę w postaci dyplomu oraz zestawu przyborów rysunkowych w etui wraz z piórnikiem.
Wyróżnienie zdobyła Milena Tkaczyk kl. 6b otrzymując dyplom oraz kredki „Crayons de color – Giorgione”.
Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy pana Z. Curyla oraz kuratorkę wystawy panią J. Waksmundzką.
Uczniowie wykonywali prace pod kierunkiem pani Beaty Wilczewskiej.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!









