Dnia 08.05.2026 na stadionie OSiR w Świdnicy odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny kl.5-6 na który składały się cztery konkurencje: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz 600m dla dziewcząt
i 1000m dla chłopców, a uzyskane wyniki były przeliczane na punkty wg tabel lekkoatletycznych. Suma punktów z czterech konkurencji dawała wynik każdego zawodnika. O kolejności zajętych drużynowo miejsc przez poszczególne szkoły decydowała suma punktów najlepszych 5 uczniów w danej kategorii.
Do rywalizacji przystąpiło 7 świdnickich szkół składających się z 6 osobowych reprezentacji osobno dziewczęta i osobno chłopcy.
Najlepiej punktującą zawodniczką całych zawodów okazała się Jagoda Chołko z kl.5S zdobywając aż 244pkt, a Nasze dziewczęta wygrały z dużą przewagą na pozostałymi szkołami awansując do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 19.05.2026 w Jeleniej Górze.
Wyniki:
Dziewczęta
I miejsce SP105 1012 pkt
II miejsce SP1 863 pkt
III miejsce SP4 827 pkt
IV miejsce SP6 786 pkt
V miejsce SP2 784 pkt
VI miejsce SP8 707 pkt
VII miejsce SP Społeczna 509 pkt
Chłopcy:
I miejsce SP6 788 pkt
II miejsce SP8 653 pkt
III miejsce SP2 634 pkt
IV miejsce SP105 576 pkt
V miejsce SP4 576pkt
VI miejsce SP1 518 pkt
VII miejsce SP Społeczna 336 pkt
Skład dziewcząt:
- Jagoda Chołko kl.5S
- Anna Chodorowska kl.5S
- Kinga Szwajda kl.5S
- Nadia Ofierzyńska kl.6B
- Maja Kułakowska kl.6A
- Gabriela Marek kl.6A
Skład chłopców:
- Marcel Kornicki kl.6A
- Igor Wilczyński kl.6B
- Antoni Gajos kl.5S
- Mieszko Gałan kl.5A
- Tymoteusz Kozicki kl.5A
- Aleksander Nowak kl.5A
Do zawodów dziewczęta przygotował Pan Paweł Kondzior
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów










