Z WIRTUALNĄ WIZYTĄ W SONELU

1132

7 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczący w programie „Zalogowani” wirtualnie odwiedzili świdnicką firmę produkującą urządzenia pomiarowe – SONEL. Oprócz zapoznania się z filozofią firmy oraz linią produkcyjną wzięliśmy udział w bardzo ciekawej dyskusji, podczas której dodatkowe punktu otrzymali: Ola M., Victoria T., Szymon A. Gratulacje!!!!

Firma SONEL S.A. jest jednym z największych polskich producentów wysokiej jakości przyrządów pomiarowych.

Projektuje i produkuje różnego rodzaju mierniki wielofunkcyjne, testery, lokalizatory przewodów, analizatory jakości zasilania, kamery termowizyjne, mierniki cęgowe, multimetry, pirometry i luksomierze m.in. do pomiaru rezystancji izolacji, rezystancji uziemienia i rezystywności gruntu, impedancji pętli zwarcia, zabezpieczeń różnicowoprądowych oraz bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=G1Vmo61fSwc

SONEL od kilku lat patronuje klasie technik elektronik w Zespole Szkół Budowlano- Elektrycznemu w Świdnicy. To tam uczniowie pozyskują niezbędną wiedzę, a praktykują w warsztatach zawodowych mieszczących się w jednej z hal Sonelu.

Technik elektronik zajmuje się instalacją, montażem, konserwacją i naprawą aparatury i urządzeń elektronicznych. Jest też odpowiedzialny za organizację pracy w placówkach badawczo-rozwojowych, zakładach wytwórczych i naprawczych oraz w innych gałęziach przemysłu i jednostkach, gdzie są szeroko stosowane urządzenia elektroniczne. Technik elektronik może zajmować się serwisem urządzeń elektrotechnicznych.