WARSZTATY ORGANOWE W KOŚCIELE POKOJU – KLASA 1 A

256

 

W ostatni piątek października uczniowie klasy 1 a, wzięli udział w warsztatach organowych, które odbyły się w świdnickim Kościele Pokoju.

Dzięki uprzejmości świdnickiej organistki, założycielki Fundacji Dobrej Muzyki – Pani Zuzanny Bator, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli w niezwykłą podróż w świat muzyki organowej i lokalnej historii. Warsztaty stworzyły okazję do odwiedzenia niezwykłego zabytku, jakim jest Kościół Pokoju oraz do poznania brzmienia i obejrzenia z bliska, jednych z najstarszych i najbardziej unikatowych organów w Polsce. Ogromną radością była również możliwość wcielenia się w rolę „małego” organisty, choć na krótką chwilę i wygrania własnej improwizacji muzycznej. Po tej, pełnej barw i dźwięków lekcji muzyki, była również chwila na prawdziwą ucztę dla podniebienia.

Dzięki uprzejmości właścicieli restauracji „7niebo”, uczniowie wzięli również udział w słodkich warsztatach i przyrządzili zdrowe gofry – bez dodatku cukru, które według uznania ozdobili najróżniejszymi owocami i bakaliami. Było smacznie, zdrowo i kolorowo! 🙂