W CENTRUM LOGISTYCZNYM JEST ŚWIETNIE

1140

Trzydzieścioro sześcioro uczniów klas 7 i 8 odwiedziło 5 listopada 2019r. Centrum Logistyczne we Wrocławiu, by dowiedzieć się na czym polega praca w znanym nam wszystkim Amazonie. Wycieczka została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Karier, który w tym roku przebiega pod hasłem „ Pasja, profesja, powołanie”. Opiekunkami grupy były p. Renata Jończyk – doradca zawodowy oraz p. Wanda Śliwowska.

Dzięki pracodawcy nie tylko zostaliśmy przewiezieni do i z zakładu, ale także poznaliśmy cały proces „tworzenia” przesyłki. Od zamówienia, poprzez sortowanie, pakowanie i wysyłanie gotowego zamówienia do klienta. Zaskoczyła nas logistyka i porządek panujący w firmie. Każdy pracownik odpowiedzialny jest za swoje stanowisko pracy oraz zabezpieczenie materiałów i ciągłości pracy dla innych. To ciekawe, że wszystko tam działa jak w dobrze zorganizowanym ulu.

Opowiedziano nam o systemie pracy. Mimo zmianowości, można tu pracować kilka dni w tygodniu, specjalny grafik przygotowany jest dla student oraz osób, które są bardzo pożądane w okresie przedświątecznym.

Na zakończenie bardzo ciekawego spotkania wszyscy uczniowie zostali obdarowani prezentami oraz zapewnieniem, że w Amazonie może pracować każdy, od pracownika fizycznego, przez magazyniera, logistyka po informatyka czy programistę. Wystarczy tylko chcieć.

Zapraszam do obejrzenia filmu: