URODZINY W BIBLIOTECE

1487

Dnia 07.02.2020 r. r. w bibliotece szkolnej w obecności dyrektora szkoły p. Małgorzaty Pielach odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki.

Organizatorami tej imprezy byli nauczyciele-bibliotekarze p. Monika Godula i p. Wanda Śliwowska, które wraz z uczniami klasy ósmej przygotowały część artystyczną poświęconą bohaterom baśni. W postacie Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi wcielili się: Nikol Kucharzyk, Julia Makowska, Dawid Olbiński i Kornelia Strąk,  aby zachęcić pierwszoklasistów do czytania książek i odwiedzania biblioteki.

Po obejrzeniu inscenizacji uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Następnie każdemu na pamiątkę wręczono specjalnie przygotowaną z tej okazji gazetkę „Wieści biblioteczne”, w której oprócz zagadki i kolorowanki znalazły się informacje na temat biblioteki, a także list skierowany do rodziców najmłodszych czytelników zachęcający ich do codziennego, wspólnego czytania z dziećmi.

Dzięki tak dobrze przygotowanej imprezie dzieci zostały zachęcone do czytania i częstego wypożyczania oraz szanowania książek. Poznały zasady korzystania z biblioteki szkolnej i dowiedziały się, w jakich godzinach mogą wypożyczać książki. Zwiedziły bibliotekę szkolną i czytelnię dla najmłodszych, gdzie zgromadzono książki, przeznaczone dla nich.

Na zakończenie  Bohaterowie Baśni obdarowali pierwszoklasistów zakładkami  do książek.

Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne przeżycia związane z tą uroczystością na długo pozostaną w ich pamięci.