TYDZIEŃ GLOBALNEJ EDUKACJI

495

 

W dniach od 13 do 19 listopada 2023r. Centrum Północ-Południe Rady Europy i Sieć Edukacji Globalnej zaprasza do podjęcia działań z obszaru edukacji globalnej, której celem jest poznanie złożoności świata oraz nauka radzenia sobie z wyzwaniami wynikającymi z globalnych powiązań.

W tym roku hasłem przewodnim edycji jest: „Pokój dla planety. Planeta pokoju”.

Organizatorki Tegorocznego TGE w naszej szkole zachęcają wychowawczynie z klas 0-3 do realizacji zadań, które mogą przyczynić się do uspakajania dziecięcych umysłów, pokojowej współpracy w zespołach klasowych, pokoju w naszej szkole i pokoju w obcowaniu z „innością”. Takie jest nasze spojrzenie na tegoroczne hasło i mamy nadzieje, że zaproponowane przez nas zadania będą relaksującym elementem codziennych szkolnych zmagań.

Prosimy, aby każda klasa zrealizowała jeden wybrany temat i wykonała pracę plastyczną, która zostanie zaprezentowana na szkolonym korytarzu, na parterze. Na prace czekamy do poniedziałku 20 listopada. Jednocześnie zachęcamy, jeśli czas na to pozwoli, do wspólnego wysłuchania i obejrzenia z klasą pozostałych propozycji.

 

Dziękujemy.
Organizatorki