SZKOLNY TYDZIEŃ CZYTANIA

1090

W dniach od 25 do 29 listopada w naszej szkole odbywał się Szkolny Tydzień Czytania. Zerówka poznała historię „Żyrafy nie umieją tańczyć” Giles Andreae. Dzieci dzięki książce dowiedziały się, że nie ma rzeczy niemożliwych oraz że nie warto zważać na opinie innych a przede wszystkim dowiedziały się, że trzeba robić to co się kocha, bo jeśli żyrafy umieją tańczyć, to wszystko jest możliwe.

Klasy pierwsze natomiast poznały historię trzech pudli: Ulisy, Ludka i Katka bohaterów książki „Frytki i pudle „, której autorką jest szwedzka pisarka Pija Lindenbaum. Autorka porusza w tej książce temat uchodźstwa w bardzo przystępny i zrozumiały dla dzieci sposób, jakże ważny w dzisiejszych czasach.

Klasy drugie poznały historię przyjaźni wierności i oczekiwania. „Hachiko.Pies, który czekał” autorstwa Lluis Prats. Wzruszająca powieść, która uczy szacunku dla zwierząt oraz pokazuje przyjaźń między psem a człowiekiem.

Historię Jaśków poznały klasy trzecie. „Jaśki” to zabawna książka autorstwa Jean Philippe Arrou-Vignod, która opowiada o sześciu braciach oraz ich zabawnych przygodach przy których nie można się nudzić nawet przez sekundę.

Dzieci z ciekawością wysłuchały czytanych im opowieści. Wykonały również ilustracje do czytanych im historii. Już czekają na kolejne propozycje a my zachęcamy do zapoznania się z tymi książkami, które dzieciom się podobały – a to najlepsza rekomendacja.