SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

1394

W dniach 27.11.2019r. i 28.11.2019r.w naszej szkole miał miejsce Szkolny Konkurs Ortograficzny. Pierwszego dnia z bykami ortograficznymi walczyli uczniowie klas VI, VII i VIII, a drugiego dnia – dzieci z klas IV i V. W każdej z grup uczestnicy musieli stawić czoła niełatwym tekstom dyktanda naszpikowanym trudnościami ortograficznymi. Wszyscy stanęli na wysokości zadania na miarę swoich możliwości. Obronną ręką z potyczek ortograficznych wyszły w kategorii klas VI-VIII  dziewczyny, które zajęły pierwsze miejsce:

Maja Pruc z klasy 8b  i   Joanna  Bartosiewicz z klasy 6b.

Wyróżnienie wywalczyli: Łukasz Kurczyński  z  klasy 6b, Małgorzata Kaleta z klasy 7b i Wiktoria  Kwiatkowska z klasy 7b.

 

W kategorii klas IV-V pierwsze miejsce zajęła Anna Matvieieva z klasy 4a, a wyróżnienie otrzymali: Wojciech Czepukojć z klasy 5c, Radosław Bronikowski i Tymoteusz Budzyń, obaj klasy 4b.

Maja i Joasia będą reprezentowały naszą szkołę w XVIII Świdnickim Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Klas VI-VIII, który odbędzie się 11.12.2019r . w naszej szkole. Trzymamy mocno kciuki za dziewczyny.

Konkurs zorganizowały: p.Beata Wąż i p.Agata Żuraw