ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

926

Uczniowie gimnazjalnej klasy 3C w nietypowy sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zainteresowali się mianowicie książką – kucharską! Po przejrzeniu „Łasucha literackiego” Małgorzaty Musierowicz wybrali kilka potraw, które ugotowali i upiekli w kuchni schroniska młodzieżowego przy ul. Kanonierskiej. Stało się tak dzięki współpracy z Zespołem Szkół Hotelarsko-Turystycznych i nauczycielem przedmiotów zawodowych – p. Ewą Rudownik. Warsztaty kulinarno-literackie zorganizowały nauczyciele-bibliotekarze:
p. Monika Godula i p. Wanda Śliwowska.

Wspomniana książka kucharska zawiera przepisy na dania, które gotują bohaterowie Jeżycjady – cyklu powieści o poznańskich nastolatkach i ich rodzinach. Potrawy są proste, ale pożywne i smaczne. Była więc zupa jarzynowa i placuszki z twarogu, a na deser ciasto czekoladowe i lemoniada.

Przygotowywanie dań i ich dekorowanie, a także nakrywanie do stołu (z której strony talerza położyć nóż, a z której widelec ?) i eleganckie składanie serwetek bardzo spodobało się gimnazjalistom. Niektórzy zastanawiają się nawet nad kontynuacją nauki waśnie w ZSHT. A więc powodzenia!