22 maja w ramach zajęć programu edukacyjnego fundacji WOŚP ,,Ratujemy i uczymy ratować” klasa 2c miała spotkanie z ratownikiem medycznym – tatą Olka. Pan Tomasz, wykorzystując fantoma, zaprezentował dzieciom prawidłowy sposób reanimacji osoby nieprzytomnej.
Uczniowie sprawdzali przytomność i oddech, dokonali symulacji wzywania pomocy, wykonywali RKO z odpowiednią liczbą wdechów i uciśnięć klatki piersiowej. Na zakończenie zajęć klasa 2c podziękowała ratownikowi za przeprowadzenie ciekawej lekcji wręczając panu Tomaszowi samodzielnie wykonaną książeczkę.
Katarzyna Schiew











