QUESTY DLA ZALOGOWANYCH

195

 

Aby otrzymać dodatkowe punkty, a warto o nich pomyśleć, należy pobrać aplikację mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępną dla systemu Android i iOS (zainstaluj aplikację, załóż konto użytkownika i wyszukaj interesujący Cię Quest). Następnie wybrać jeden lub wszystkie (6) zaproponowane tematy i ruszyć na wyprawę śladami świdnickich zagadek.

Wysłać na adres: a.kazmierczyk@um.swidnica.pl uzyskany w aplikacji dyplom, podając w treści wiadomości swoje imię i nazwisko, nazwę szkoły oraz nick/nazwę użytkownika z systemu www.questy.org.pl.

Na przejście Questów macie czas do 31.01.2024 r.

Za przejście każdego Questa możecie dostać 1 punkt! Do wyboru macie sześć questow – Wyprawy Odkrywców o zróżnicowanej tematyce:

1. I małe jest piękne – detale świdnickiej architektury – dzięki temu Questowi obejrzycie z bliska wybrane zabytki okolic Rynku w Świdnicy. Trasa rozpoczyna się przed Katedrą Świdnicką pw. św. Stanisława i św. Wacława, na placu św. Jana Pawła II.

2. Świdnica miastem piwowarskich tradycji – wyprawa przybliży Wam historię piwowarstwa w Świdnicy, którego początki sięgają XIII wieku. Quest rozpoczyna się na świdnickim Rynku przy fontannie Neptuna.

3. Podróż w czasie ze świdnicką Biblioteką – poznacie historię świdnickiej biblioteki oraz miejsca z nią związane. Start Questu na ul. Franciszkańskiej, na skwerze przy bibliotece – obok pomnika z dzikami.

4. Szlakiem świdnickich murali – wyprawa prezentuje świdnickie murale.

5. Sławni i znani z Świdnicą związani – wyprawa opowiada o sławnych osobach, które podczas swojego życia i twórczego działania związane były ze Świdnicą.

6. Śladami Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy – wyprawa przedstawia postać jednego ze sławnych mieszkańców Świdnicy.

 Jak przemierzać Questy?

  • Pobierz bezpłatną aplikację mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępną dla systemu Android i iOS (zainstaluj aplikację, załóż konto użytkownika i wyszukaj interesujący Cię Quest).
  • Czytaj uważnie zawarte w Queście wskazówki, rozwiązuj zagadki i odpowiadaj na pytania.
  • Uzyskaj hasło końcowe i otrzymaj questowy skarb.

Życzymy udanej zabawy.