PIKNIK Z MAMĄ I TATĄ W 2B ❤️❤️❤️

334

 

Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku. Uczniowie klasy 2b również postanowili w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 31 maja w naszej szkole odbył piknik z Mamą i Tatą. Częścią artystyczną było humorystyczne przedstawienie pt. „Baśniowy ambarans” na podstawie scenariusza Doroty Dankowskiej.

Fabuła sztuki została oparta na znanych baśniach. Jaś i Małgosia oraz zła Królowa przybyli do Wielkiego Baja z prośbą o interwencję. Okazało się bowiem, że Baba Jaga – Jadwiga i krasnoludki zajęli się zupełnie innymi pracami, ponieważ, jak stwierdzili, dziś nikt już nie czyta bajek. Wielki Baj z pomocą wróżki Fantazji przywrócił stary porządek. Sztuka zakończyła się apelem, by nie rezygnować z czytania baśni, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię.

 

Po występie, dzieci wręczyły swoim rodzicom serca z gliny, które wykonały podczas warsztatów artystycznych. Całość spotkania zwieńczył piknik oraz słodki i owocowy poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców ❤️