PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

328

 

22 listopada 2023 roku w naszej świetlicy  odbyła się uroczystość pasowania na świetlika. W tym dniu dzieci uczęszczające do świetlicy zostały oficjalnie przyjęte do świetlicowej gromady.

Na uroczystość została zaproszona Pani  Dyrektor M. Pielach , Pani Wicedyrektor M. Stec oraz Pan Wicedyrektor K. Terebun. Zanim doszło do pasowania  uczniowie musieli przejść przez kilka przygotowanych dla nich prób, czyli konkurencji potwierdzających ich wiedzę, sprawność i umiejętności. Pasowanie odbyło się w tematyce bajkowej, tzn. , że dzieci musiały przejść przez próbę smerfa Łasucha- zjedzenie cytryny, próbę Kopciuszka- segregowanie klocków, próbę Pinokia- odróżnienie prawdy od fałszu oraz próbę Kota w butach, czyli celowanie piłką do kosza. Wszystkie zadania zostały wykonane znakomicie , posypały się także gromkie brawa. Na zakończenie uroczystości  dzieci odczytały tekst ślubowania.

Dyrekcja wręczyła świetlikom dyplomy, a wychowawcy medale oraz zakładki do książek wykonane jako prezent przez uczniów ze starszych  klas. Na zakończenie uroczystości  świetliki wręczyły Dyrekcji własnoręcznie wykonane kwiatki z bibuły i papieru.