OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA – CZYTAM Z SERCEM

1210

 

Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką tego święta jest Janina Porazińska, autorka wielu książek dla dzieci. Jej urodziny przypadają właśnie na 29 września.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Pani Monika Godula przy okazji tego święta przeczytała uczniom klasy 7b, klasy 0 oraz dzieciom ze świetlicy fragmenty nowo zakupionych książek w ramach NPRCz. Pamiętajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię, słownictwo, koncentrację, pamięć i myślenie. Buduje więzi międzyludzkie, pozwala zdobyć wiedzę, a także wyzwala pozytywne emocje.

Dzisiejsze święto w naszej szkole obchodzone było podwójne. Biblioteka szkolna przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”, której celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat serca, propagowanie zdrowego stylu życia oraz prawidłowego odżywiania.

W związku z tymi dwoma świętami nauczyciel – bibliotekarz zorganizował w czytelni zajęcia dla najmłodszych. Uczniowie dowiedzieli się jaką funkcję pełni serce, jak wygląda, jakiej jest wielkość i co należy robić, aby o nie dbać. Dzieci z uwagą wysłuchały tekstu „Serce misia”, a następnie  odśpiewały Piosenkę o niezdrowym jedzeniu. Zapamiętały, co mają robić, aby zadbać o swoje zdrowie. Klasa 2b wykonała również origami serca z papieru techniką origami .

W zajęciach udział wzięły klasy 1a, 1b, 2b .

Wszystkim, którzy brali udział w dzisiejszym Dniu Głośnego Czytania bardzo dziękuję i zapraszam do biblioteki szkolnej.

Nauczyciel – bibliotekarz
Monika Godula.