NIEZWYKŁE PRZYGODY KROPELKI WODY

1085

Dnia 25.02.2020r. w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/21 rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych. W tym roku goście zostali zaproszeni na wędrówkę do świata wody. Hasło nawiązuje do całorocznego projektu edukacyjnego „Woda”, który realizowany jest przez uczniów szkoły.

Na zwiedzających szkołę czekały liczne atrakcje m.in. w pracowniach informatycznych i pracowni językowej, nowocześnie wyposażonej bibliotece, centrum multimedialnym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość udziału w warsztatach plastycznych, a także zwiedzanie wystaw tematycznie związanych z wodą, które przygotowali starsi koledzy. Sporo emocji dostarczyły zajęcia w garderobie szkolnej, gdzie każdy mały gość mógł przebrać się w kostium ulubionego bohatera i odegrać scenkę teatralną. Dzieci brały udział w doświadczeniach, projekcjach filmowych, zgadywankach i obserwacjach, do których wykorzystano tablice multimedialne i tablety. Dla lubiących ruch przygotowano zajęcia sportowe, zestawy ćwiczeń na ścieżkach sensorycznych.

Rodzice i dzieci mieli okazję poznać bliżej naszą szkołę. W trakcie indywidualnych rozmów z rodzicami pani dyrektor przedstawiała bogatą bazę dydaktyczną placówki oraz ofertę edukacyjną, różnorodność zajęć pozalekcyjnych, dydaktyczne i sportowe osiągnięcia uczniów. Zainteresowani rodzice mieli również możliwość zasięgnięcia informacji u nauczycieli, logopedów, pedagogów i psychologa szkolnego.

Każdy mógł się przekonać, że na najmłodszych uczniów od września czekać będą wyremontowane sale lekcyjne i świetlice. Nie zabrakło również poczęstunku w pełnej słodkości kawiarence i kiełbasek z grilla. Na pożegnanie czekał prezent – niespodzianka dla każdego małego gościa.

Do zobaczenia we wrześniu!