MŁODZI ZDOLNI – EMILKA ĆWIRKO – PISZE KSIĄŻKI

1175

 

Emilka Ćwirko jest uczennica klasy 4A, której jestem wychowawczynią. To bardzo sympatyczna i niezwykła dziewczynka.

Jest ciekawa świata. Ma liczne zainteresowania i bujną wyobraźnię. Potrafi godzinami opowiadać różne wymyślone historyjki. Lubi matematykę, grę w szachy. Jej przygoda z szachami zaczęła się we wrześniu 2020 roku. Od tego czasu uczęszcza na zajęcia szachowe do MDK, które powadzi Pan Marcin Korzekwa. Interesują ją nowości z dziedziny nauki i techniki. Bardzo ludzi czytać.   Piecze ciasteczka i przygotowuje desery  według własnych przepisów, mówiąc że pieczenie z przepisów jest nudne🙂 Chętnie majsterkuje z tatą.

Interesuje ją świat zwierząt i roślin, a także historia człowieka i Ziemi.
Chciałaby w przyszłości zostać naukowcem i pisarką. Interesują ją ciekawe programy typu: „Pod lupą”, „Galileo”, itp. Mało tego lubi wędrówki górskie i leśne. Napisała trzy książki. Pierwsza w wieku 9 lat.

Oto tytuły tych książek: „Przygody Sroki Agaty”, „Podróż do bajkowego morza” oraz „Muszka Szachuszka”. Książeczka „Przygody Sroki Agaty” została przekazana przez Emilkę na WOŚP w 2021 roku. Z przyjemnością je przeczytałam. Mam nadzieję, że w przyszłości osiągnie wszystko, co sobie zaplanowała.

Magdalena Biesiadzińska – wychowawczyni Emilki