MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO EXPLORAPARKU W WAŁBRZYCHU

1138

6 grudnia 2019 roku w ramach integracji międzyszkolnej dwie zaprzyjaźnione klasy ze szkół świdnickich: 3a ze SP nr 105  i 3 b ze SP nr 6  ponownie spotkały się i  wyruszyły na wycieczkę do Wałbrzycha. Celem wyjazdu był ExploraPark przy Instytucie Badań Kompetencji, czyli park nauki i techniki. To miejsce, gdzie przede wszystkim króluje matematyka oraz wszelkie gry i zadania logiczne.

Większość stanowisk zadaniowych była interaktywna, co zachęcało dzieci do eksperymentowania. Uczniowie sami wprawiali w ruch modele geometryczne brył, testowali twierdzenie Pitagorasa i tworzyli różne konstrukcje. Wszyscy wzięli  udział w lekcji na temat „Miedzy matematyką a zagadką”, dzięki której poznali parkietaże Eschera i Penrose’a. Łamigłówki i zagadki rozwiązywali pod okiem pracowników Centrum, którzy podsuwali zadania i naprowadzali  na ich rozwiązanie. Największe zainteresowanie wzbudziła sala lustrzana, gdzie zaciekawiły nas odbicia zwierciadlane i ich kombinacje. W sali klocków Lego uczniowie mogli sami układać, budować oraz oglądać gotowe już modele. Wycieczka dała nam wiele radości i duży zastrzyk wiedzy. Umożliwiła zgłębianie tajników matematyki poprzez zabawę.

Najważniejszym jednak momentem dnia było wejście długo oczekiwanego  Mikołaja. Uczniowie powitali go serdecznie. Wręczanie prezentów było punktem kulminacyjnym. Na twarzach dzieci królował uśmiech.

To był niezapomniany dzień! Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku! Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.