MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5050

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.

Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

Dla rodziców Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest okazją, by spędzić czas ze swoim dzieckiem czytając lub oglądając wspólnie bajki.

Z tej okazji przygotowałyśmy zestaw zagadek dla wszystkich, którzy nie zapomnieli swojego dzieciństwa. Wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą, rozlosujemy biblioteczne upominki. Odpowiedzi wysyłajcie na adres biblioteka@sp105.pl pisząc w temacie „postacie z bajek”.

Pod tym linkiem możecie znaleźć zagadki dotyczące bajek.

Kliknij TUTAJ!

nauczyciele bibliotekarze
Monika Godula i Wanda Śliwowska