MAMY NOWYCH CZYTELNIKÓW

1637

Pod koniec września w bibliotece szkolnej odbyła się ważna uroczystość, bardzo przeżywana przez naszych najmłodszych. Uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w społeczność czytelników!

W bibliotece szkolnej w obecności pani dyrektor Małgorzaty Pielach (w klasie 1a) i pani wicedyrektor Lidii Bosak ( w klasie 1b) zostali powitani przez nauczycieli-bibliotekarzy.
Najpierw udowodnili, że potrafią szanować książki, wiedzą, jak się z nimi obchodzić i znają zasady zachowania się w bibliotece. Potem nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej – pomocą służyła sowa biblioteczna i piękna, kolorowa różdżka.

Następnie nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie. W dalszej części imprezy dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, obejrzały wystawę jesiennych warzyw i rozwiązywały o nich zagadki. Wymieniały także potrawy, jakie przygotowujemy z warzyw i mówiły o tym, jak ważne są dla naszego zdrowia. A potem była dyskoteka! Przy dźwiękach skocznej piosenki (oczywiście o warzywach!) dzieci wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Pałamarz i p. Anną Ambroszkiewicz bawiły się znakomicie.

Na zakończenie uczniowie otrzymali warzywne plany lekcji i kolorowanki. Był też specjalny numer „Wieści bibliotecznych”, zawierający oprócz informacji o bibliotece szkolnej także list do Rodziców, mówiący o tym, jak ważne jest wspólne czytanie z dziećmi w domu. W tym roku ze względu na COVID pasowanie odbyło się w gronach klasowych, bez obecności starszych kolegów, którzy przygotowywali przedstawienie związane z książkami.

Imprezę zorganizowały i przeprowadziły w klasach pierwszych nauczyciele-bibliotekarze p. Monika Godula i p. Wanda Śliwowska.