KLASOWE TALENTY – PODRÓŻNICZKA POLA TRUSEWICZ Z 2B🛩️🌎🧳♥️

509

 

W klasie 2b odbyła się lekcja pt. „Klasowe talenty”. Zainteresowania podróżami przedstawiła tym razem Pola Trusewicz. W roli ekspertów wystąpili jej rodzice – p. Kamila i p. Bartosz.

Nasi goście przygotowali prezentację, która była podstawą do rozmowy na temat pasji rodzinnej. Uczniowie próbowali odpowiedzieć na różne pytania, np.: dokąd możemy podróżować?, jakie środki transportu mamy do wyboru?, czy zawsze podróże oznaczają fizyczną zmianę miejsca? Aktywizacja dzieci zachęciła je do przyjrzenia się podróżom takim, jakie znają, jakie odbyły lub o których słyszały, jak również w kontekście podróży w wyobraźni, marzeń. Liczne zdjęcia w prezentacji były bazą do przywołania skojarzeń związanych z podróżowaniem i zachętą do wypowiadania swoich myśli i spostrzeżeń, ale również dociekania odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania.

Dziękujemy za podzielenie się z nami wiedzą, doświadczeniami i pięknymi wspomnieniami z podróży po świecie♥️ Dziękujemy również za podarowanie nam „świata” – podświetlanego globusa🌍