„DZIKA ŚWIDNICA” NAJLEPSZA NA DOLNYM ŚLĄSKU

805

 

Ogólnopolski Konkurs „Geniallne Miejsca” został zorganizowany przez Sekcję Informatyki Szkolnej Polskiego Towarzystwa Informatycznego pod patronatem m.in. Ministra Edukacji i Nauki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Wzięło w nim udział 120 drużyn z całej Polski. 97 prac znalazło się na interaktywnej mapie Polski. W każdym województwie wyłoniono zwycięską prezentację, spośród nich wybrano trzy finałowe.

My wygraliśmy w regionie – nasza „Dzika Świdnica” jest najlepsza na Dolnym Śląsku!

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się we wrocławskim wieżowcu Sky Tower. W ramach nagrody otrzymaliśmy pełne torby zabawnych gadżetów i słodyczy oraz voucher do ZOO. Zwiedziliśmy też Kolejkowo. Zachwyciły nas kolorowe, ogromne makiety, po których kursowało aż 15 różnych pociągów. Mogliśmy zobaczyć z bliska znane wrocławskie budowle: ratusz, operę, Solpol i budynki „Manchattanu”.  Widzieliśmy też makietę muzeum Ducha Gór w Karpaczu oraz obserwatorium na Śnieżce. Podziwialiśmy ruchome przedstawienia wypoczynku zimowego: lodowisko, wyciąg narciarski i nawet staw a dinozaurem, a także wakacyjne jezioro z pływająca syrenką.

Na koniec poszliśmy jeszcze poszliśmy na lody!

Drużyna w składzie: Hanna Karamara z kl.5a oraz z kl.4a:  Nina Dąbrowska, Tosia Waryas, Kuba Silko, Kuba Szumilas pod opieką nauczycieli bibliotekarzy p. Moniki Goduli i p. Wandy Śliwowskiej szykuje się do pracy w przyszłym roku, ponieważ w naszym mieście jest jeszcze wiele pięknych miejsc do pokazania całej Polsce.