DZIEŃ DZIECKA I WYCIECZKA KLASY 1B

355

 

Przepiękna czerwcowa pogoda, kontakt z naturą, oczekiwanie na przygodę sprawiły, że dzieci z klasy Ib z uśmiechami na twarzy wyruszyły 1 czerwca na wycieczkę do stadniny koni Wierzbna Biały Las.

Powitały nas bardzo miłe Panie instruktorki, które zaznajomiły dzieci ze sposobami opieki nad końmi. Dzieci mogły wejść do boksu, zobaczyć z bliska, gdzie mieszka koń, czym jest karmiony, jak dba się o jego higienę oraz jak wygląda uprząż. Przy okazji dzieci zauważyły, że stajnia jest ulubionym miejscem budowania gniazd przez jaskółki. Po tej bardzo ciekawej lekcji dydaktycznej każde dziecko miało okazję przejechać się na jednym z kucyków.

Następnie dzieci zostały zaproszone na posiłek na świeżym powietrzu – grillowane kiełbaski. Po posiłku wybraliśmy się na spacer po lesie, gdzie nasłuchiwaliśmy śpiewu ptaków oraz obserwowaliśmy prace wykonane przez bobry na rzece. Wycieczka zakończyła się piknikiem w cieniu drzew, dzieci mogły odpocząć na kocach, wymienić się wrażeniami i pobawić z kolegami i koleżankami z klasy.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w trakcie trwania wycieczki.