DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI – WYJŚCIE 1 A DO ANTYKWARIATU 📚

137

 

W ramach działań z zakresu preorientacji zawodowej oraz tygodnia nauki pod hasłem: Na księgarskiej półce, uczniowie klasy 1 a poznali zawód antykwariusza.

O tym, jak wygląda drugie życie książki i, jak można je książce podarować – opowiedziała nam Pani Ela – właścicielka świdnickiego antykwariatu „Exlibris” – z zawodu bibliotekarka, a prywatnie miłośniczka książek i kotów. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można oddać, sprzedać lub kupić książkę w antykwariacie. Obejrzały przeróżne książkowe pozycje, po raz pierwszy zobaczyły książki z bardzo długą historią, bo liczące nawet 200-300 lat. Poznały krótką historię książki oraz jej drogę począwszy od produkcji tj. prac edytorskich, introligatorskich, drukarskich, aż po jej drogę na księgarską lub biblioteczną półkę, a wreszcie – w ręce czytelnika. Pani Ela przeprowadziła nas również przez labirynty antykwariackich magazynów, co było nie lada wyzwaniem, ponieważ pozycji książkowych w antykwariacie jest całe mnóstwo – można tam znaleźć prawdziwe perełki.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia antykwariatu, by podarować drugie życie książce, a może znaleźć jakąś dla siebie? Na przykład ulubioną bajkę z dzieciństwa swoich rodziców lub dziadków?