BIBLIOTECZNA PODRÓŻ Z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ

1724

Nela od piątego roku życia podróżuje po świecie i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Była już na wszystkich kontynentach, a jej marzeniem jest zamieszkać w dżungli i założyć tam stację badawczą.

Dzięki jej reportażom wszystkie dzieci mogą razem z nią przeżywać niesamowite przygody. Podróżując wraz z rodzicami po całym świecie, gromadzi wiedzę i wrażenia, a potem jednym i drugim dzieli się z rówieśnikami.

Nela napisała kilkanaście książek, doczekała się też programu w publicznej telewizji i własnej audycji radiowej.

Postać małej podróżniczki poznały dzieci z klasy 3A na lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez nauczycieli bibliotekarzy p. Monikę Godulę i p. Wandę Śliwowską.

Uczniowie, dzięki wysłuchaniu opowieści o przygodach Neli i obejrzeniu filmu z jej wyprawy za koło podbiegunowe, dowiedzieli się o gatunkach pingwinów i zwierząt płetwonogich.

Potem przeglądali książki z podróży na różnych kontynentach, których w bibliotece szkolnej zgromadzono już dziewięć tytułów. Dodatkową atrakcją było wykorzystanie na tabletach aplikacji „See more” umożliwiającej oglądanie filmików ukrytych pod kodami QR, zamieszczonymi w książkach.

Nauczyciele bibliotekarze uświadomili dzieciom, że czytanie fascynujących książek podróżniczych wyzwala natychmiastową ochotę na wyruszenie w świat!