105 ZAGRAŁA DLA WOŚP

195

 

Przed feriami zimowymi w szkole 105 zorganizowaliśmy sprzedaż ciast i ciasteczek w szczytnym celu. Nasza szkoła już drugi raz grała dla WOŚP i zbierała fundusze dla organizacji.

W tym roku zebraliśmy 920 złotych, które wrzuciliśmy do puszek naszych wolontariuszek – Ani Kozmowskiej – 8A, Ani Matviejevej – 8A, Magdy Szymańskiej – 7A i Bogusi Kretschmer – 7A. Podczas finału WOŚP uczennice dozbierały sporą sumkę do swoich puszek i w sumie z pieniędzmi ze sprzedaży ciast przekazały prawie pięć tysięcy złotych na pomoc potrzebującym – w tym roku na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za pomoc podczas sprzedaży ciast, rodzicom za upieczenie i dostarczenie ciast do szkoły, naszym wolontariuszkom za poświęcony czas oraz nauczycielom ze szkolnego koła wolontariatu, pani Agnieszce Kuchniak, pani Joannie Krzyżanowskiej oraz pani Renacie Kwiatkowskiej za możliwość zorganizowania akcji w naszej szkole i kontakt ze świdnickim sztabem WOŚP.