„ZAKOCHAJ SIĘ W JESIENI”, NIE PATRZĄC NA WIEK

1145

Seniorzy i pracownicy Dziennego Domu „Senior – WIGOR” po raz XII obchodzili Świdnickie Dni Seniora, które w tym roku odbywają się w dniach 02-13 października 2017r. w Miejskim Teatrze w Świdnicy. Obchodom towarzyszyło hasło: „Zakochaj się w jesieni”.

Do pomocy przy organizacji uroczystości, po raz jedenasty, zostali poproszeni wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunem p. Aliną Barć.

W środę 04 października 2017 r. wolontariusze z klas IIb i IId gimnazjalnej pojawili się z pomocą na widowni teatru, w kuluarach, w holu, przy windzie, w kawiarence, a nawet na scenie. Pomagali starszym ludziom znaleźć miejsce na widowni, dotrzeć na czas na uroczystość. W trosce o zdrowie przewozili starszych mieszkańców naszego miasta windą, dbali o ich odzież w szatni. Słowem, starali się, by każdy senior czuł się dobrze i miał poczucie bezpieczeństwa, opieki. Zapewnili gościom miłą i życzliwą atmosferę.

Nasi wolontariusze uczestniczyli także w Defiladzie Uśmiechu, pomagając seniorom w przemarszu przez świdnicki Rynek i rozdając wcześniej przygotowane przez nich balony. Razem z seniorami obejrzeli i wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej „Music Label.”

Swoją postawą, jak co roku, oczarowali podopiecznych Domu Dziennego Pobytu oraz wszystkich zaproszonych gości. Ich życzliwość i troska wywoływały wiele uśmiechów i łez wzruszenia na twarzach seniorów.

Wszyscy wolontariusze w podziękowaniu otrzymali od organizatorów słodycze i dobre słowo, które sprawiało niemałą radość.