XXV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH

728

ALEKSANDER ZELEK- UCZEŃ KLASY 3AG, REPREZENTANT WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ
MISTRZEM POLSKI !

Po bardzo emocjonującym finale województwo Dolnośląskie pokonało Świętkorzyskie 25: 24. Uczeń klasy 3AG Aleksander Zelek znacząco przyczynił się do sukcesu, strzelając trzy bramki. Cały mecz zakończył się wynikiem 27-25.W drodze do finału Olek również był skuteczny- w półfinałowym meczu z województwem Lubelskim trafił aż 9.

Aleksander na co dzień trenuje w klasie o profilu piłka ręczna oraz klubie ŚKPR Świdnica i regularnie jest powoływany do Kadry Województwa Dolnośląskiego. Tak znakomita postawa młodego sportowca została doceniona i zauważona. Olek został zaproszony na testy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach, które odbędą się 17-19.06.2019.

GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI 🙂

Finał chłopców:

Dolnośląskie– Świętokrzyskie 25:24 (9:9)

Dolnośląskie: Późniak, Matela, Zielek 3, Okińczyc, Paździorko 3, Halla 4, Michałowicz 3, Pacek, Boboński, Będzikowski 8, Skrzypek, Tomrowicz, Jastrzębski, Antosik, Szymankiewicz, Wiatrzyk 4.

Świętokrzyskie: Gorlas, Węgliński, Malinowski 1, Łubowski, Makuła 1, Konwicki, Jakubiec, Wasiak 1, Majchrzak 3, Wiaderny 1, Rożnowski 6, Świt 5, Kowalski, Kotliński 2, Filipowicz 4, Erdenberger.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

  1. Dolnośląskie
  2. Świętokrzyskie
  3. Małopolskie
  4. Śląskie

Więcej na:

swietokrzyskie2019.pl

cksport.pl