WYCIECZKA NA LOTNISKO

836

24.04.2018 r odbyła się długo oczekiwana wycieczka klasy II A  na lotnisko we Wrocławiu. Wycieczka zaczęła się od kont roli naszych plecaków, jaką wszyscy przeszliśmy przed wejściem na lotnisko. Mieliśmy okazję być świadkami pozorowanego pożaru hangaru oraz zorganizowanej akcji Lotniczej Straży Pożarnej. Byliśmy pod wrażeniem szybkiej i sprawnej pracy strażaków.

Kolejną atrakcją było spotkanie z załogą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zarówno pilot jak i lekarz pogotowia – opowiedzieli nam o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy. Dokładnie obejrzeliśmy śmigłowiec, którym latają ratować chorych i rannych z terenu Dolnego Śląska.

Oglądaliśmy także terminal zarówno od strony pasażerów jak i pracowników lotniska. W podziemiach terminala widzieliśmy pokaz psów, których zadaniem jest odszukanie broni lub materiałów wybuchowych w bagażach. Udało nam się także zobaczyć pracę sterowanego robota, dzięki któremu można zlokalizować i wynieść materiały niebezpieczne dla ludzi. Wycieczka obfitowała w moc atrakcji, byliśmy świadkami lądowań i wznoszenia się wielu samolotów.

Za pomoc i zorganizowanie wyjazdu – składamy serdeczne podziękowania panu Kamilowi Bernatowiczowi. Pan Kamil nie tylko pomógł w organizacji tego przedsięwzięcia, ale także wspólnie z żoną Moniką towarzyszył nam podczas całej wycieczki.

Serdecznie dziękujemy także pozostałym rodzicom Katarzynie Lizak, Annie Biernackiej oraz Magdalenie Gładysz za pomoc w trakcie wycieczki.