WYCIECZKA KLAS IV A I IV D

754

28.11.2017r. klasy IV A i IV C wraz z wychowawcami p. Ganowską i p. Mieliwodzką wybrały się w niezwykłą afrykańską podróż,  gdyż zwiedzili Afrykarium we Wrocławiu. Główna myśl przewodnia Afrykarium to prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”!  W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb.

Afryka Wschodnia 
Spotkamy tutaj m.in. hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją. Obok mieszkają niezwykłe mrówniki często mylone z południowoamerykańskimi mrówkojadami oraz wzbudzająca duże zainteresowanie kolonia golców – niezwykłych gryzoni. Dalej znajdują się dwa akwaria z endemicznymi rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich – Tanganiki i Malawi, a także jedne z najmniejszych antylop świata, czyli dikdiki.

Kanał Mozambicki
Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.

Uczniowie mogli również „przejść szlakiem jaja” na zajęciach edukacyjnych w Afrykarium. Wycieczka bardzo się podobała a Afrykarium cały czas się zmienia i nas zaskakuje.