WYCIECZKA DO MOŚCISKA

768
cof

27.02.2019 r klasy IIB i IIIA wraz ze swymi wychowawcami wybrały się do zagrody edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku. Dla klasy IIIA była to nagroda za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie plastycznym organizowanym przez zagrodę . Nagrodę tą wywalczyła EMILKA POROŚ.

Do Mościska obie klasy pojechały  szynobusem. Na dworcu oczekiwała nas pani Edyta wraz z psem Pimpkiem. W drodze do zagrody poszukiwaliśmy śladów wiosny. Pogoda nam dopisała.

Na miejscu dzieci miały możliwość własnoręcznego wyrabiania ciasta chlebowego, formowania i pieczenia bułek. Zostaliśmy ugoszczeni przepysznym śniadaniem oraz pachnącym ciastem drożdżowym.

Po śniadaniu poszliśmy nakarmić zwierzęta: kozy, świnki wietnamskie, świnki morskie, króliki oraz barany. Wszędzie chodziły z nami psy właścicieli: Pimpek i Biedronka. Pani Edyta pozwoliła nam wziąć na ręce małe króliczki. Było to dla nas dużym przeżyciem.

Po spotkaniu ze zwierzętami poszliśmy wykonać prace plastyczne. Mieliśmy przygotowane kartonowe koguty, które wyklejaliśmy różnego rodzaju ziarnami.

Na zakończenie wizyty otrzymaliśmy upieczone bułeczki. Spędziliśmy tam miły i ciekawy dzień.