W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŚWIDNICY

721

W czwartek 29 listopada uczniowie klas 8 i III gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy.  Szkoła kształci w kierunkach:

– technik żywienia i usług gastronomicznych – to osoba, która, do której obowiązków należą wszystkie czynności związane z organizacją i profesjonalną obsługą  przyjęć oraz imprez organizowanych we wszystkich lokalach świadczących usługi gastronomiczne, także te przygotowywane w warunkach nietypowych;

– technik usług fryzjerskich –  jest osobą, która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z życzeniem klienta. W pierwszej kolejności doradza wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy klienta i jego kolorystyki lub proponuje odpowiednie modyfikacje. W wielu nowoczesnych, ekskluzywnych salonach fryzjerskich mycie włosów połączone jest z szeregiem dodatkowych usług takich jak masaż głowy, zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych etc.;

– technik logistyk – to osoba, która specjalizuje się w zakresie m.in. zarządzania, planowania i przepływu surowców, półsurowców, produktów. Szerzej ujmując, to osoba, która odpowiedzialna jest za zaopatrzenie, planowanie procesu produkcyjnego, dystrybucję, transport i komunikację, czyli dba o sprawny i szybki przepływ towaru mając na uwadze koszty całego przedsięwzięcia.

Spotkanie miało charakter praktycznych warsztatów zawodoznawczych, podczas których uczniowie wykonywali nowoczesne fryzury z wykorzystaniem manekinów. W sali obok zmierzyli się z zadaniami logistycznymi, a w budynku głównym  brali udział w zajęciach kulinarnych. Poznaliśmy nie tylko techniki dekorowania stołów, czy parzenia kawy, ale także tworzyliśmy deser owocowy. Było pysznie!

Zajęcia okazały się bardzo interesujące i na pewno dostarczyły wiedzy na temat kierunków kształcenia.

Dziękujemy ZS nr 1 w Świdnicy za zaproszenie.