W ŚWIECIE NOWOCZESNEGO SPRZĘTU AGD- WIZYTA W ELECTROLUXIE

925

Czterdzieścioro czworo uczniów naszej szkoły 20 października 2017r. miało okazję zwiedzić hale produkcyjne jednego z największych świdnickich zakładów pracy Electrolux. To niebywała okazja, by „od kuchni” zobaczyć miejsce pracy wielu świdniczan.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania przepisów BHP obowiązujących w zakładzie oraz przedstawienia profilu przedsiębiorstwa. Świdnicki zakład to jeden z pięciu w Polsce, specjalizuje się w produkcji kuchenek elektrycznych, gazowych, indukcyjnych i mikrofalowych. Żarowska firma – w produkcji zmywarek. Następnie w trzech grupach uczniowie udali się na zwiedzanie firmy. Zobaczyliśmy cały proces produkcyjny od komponentów po gotowe produkty najwyższej światowej jakości. Zafascynowała nas technologia oraz mechanizacja procesu produkcji, ale na uwagę i zastanowienie zasługują również warunki pracy oraz system nagradzania. Praca w Electroluxie wymaga wiedzy technicznej, odporności na stres oraz zdolności manualnych. Warto już dziś zweryfikować swoje plany zawodowe. Pożegnano nas słodkim poczęstunkiem oraz gadżetami firmowymi. Czy warto było odwiedzić Elekctrolux? Na pewno tak.

Dodajmy, że Electrolux już od 90 lat produkuje urządzenia dla najbardziej prestiżowych restauracji i hoteli na świecie. Prawie połowa Szefów Kuchni w Europie wymienionych w przewodnikach Michelin, korzysta na co dzień ze sprzętu Electrolux. Profesjonaliści wykorzystują w swojej pracy tylko pewne i niezawodne urządzenia. Chcą osiągać wyjątkowe rezultaty i pod tym względem nie różnią się niczym od indywidualnych konsumentów. Dlatego Electrolux wykorzystał swoją wiedzę i doświadczenie, zdobyte przez lata, aby zaprojektować innowacyjne urządzenia gospodarstwa domowego, w których