VIII MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I KLAS GIMNAZJALNYCH

781

29 listopada 2018 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy już po raz ósmy odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla młodzieży szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Organizatorami mistrzostw byli: Oddział Rejonowy PCK w Świdnicy, Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK oraz III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.

Do rywalizacji w mistrzostwach przystąpiło 9 pięcioosobowych drużyn ze szkół podstawowych w Świdnicy (SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, SP 8, SP 105, Szkoła Społeczna) oraz SP w Pszennie i SP w Witoszowie Dolnym. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, na której znajdowały się 4 stacje urazowe (egzamin, sala gimnastyczna, spacer i potrącenie) oraz stacja testowa – test z Pierwszej Pomocy i wiedzy na temat PCK. Wypadki zaaranżowane były z udziałem pozorantów i członków Grupy SIM. Na każdej stacji byli sędziowie – członkowie Grupy SIM PCK (skupiającej młodzież z różnych świdnickich szkół) oraz młodzi ratownicy z II LO, którzy oceniali działania ratownicze poszczególnych drużyn.

Nasi uczniowie zdeklasowali w tym roku rywali, przekraczając jako jedyna szkoła poziom 200pkt., co pozwoliło im zająć I miejsce, poraz pierwszy w historii szkoły (do tej pory najlepsze miejsca to II – rok temu i miejsce III dwa lata temu).

A oto zwycięskie drużyny:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy i Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy

Skład naszej drużyny:

1. Aleksandra Wolfram – kapitan kl. 3d
2. Martyna Konarska kl. 3a
3. Sandra Pęczar kl. 3c
4. Julia Przibycin kl. 8a
5. Dawid Czwojda kl. 8a

Do zawodów drużynę przygotował pan Paweł Kondzior nauczyciel wychowania fizycznego
i edukacji dla bezpieczeństwa.
Gratulujemy