V ŚWIDNICKA NOC Z BIOLOGIĄ- „ PRZYRODA- NAUKA- ZDROWIE”

652

W V edycji Nocy z Biologią, organizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy, uczestniczyli uczniowie klas 8a,8b,8c i 3ag. Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników naukowych, doktorantów i studentów z kół naukowych Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego uczniowie mogli poznać najnowszą metodę walki z bakteriami lekoopornym, dowiedzieć się czym jest homeopatia, odpowiedzieć na pytana „Czy koala to miś?”.

W ramach zajęć warsztatowych uczestnicy Nocy z Biologią mogli się też dowiedzieć o niebezpiecznych dla zdrowia człowieka pasożytach, dla których ludzkie ciało to istny labirynt przeszkód. Wspólne zajęcia potrwały do godziny 21.00.

Tegoroczna noc z biologią z całą pewnością dorównała zeszłorocznej. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, ale szczególnie podobała mi się gra “Awantura o cukierki “. Dokładaliśmy cukierki do puli, a gdy któraś z grup krzyknęła “vabank” oddawała wszystkie swoje zapasy i odpowiadała na pytanie z różnych kategorii. Niektóre pytania były łatwe, inne wręcz przeciwnie. Pomimo kilkukrotnej przegranej ( kilka razy również wygraliśmy ) cała moja grupa, włącznie ze mną bawiła się bardzo dobrze. Na koniec podzieliliśmy zdobycze między sobą i oczywiście zjedliśmy ze smakiem” – opowiadała Zosia z klasy 8b.