TURNIEJ AKTYWNYCH SZKÓŁ MULTISPORT

1006

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy pomyślnie przeszła etap kwalifikacji do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport, który ma na celu poprawienie poziomu sprawności fizycznej wśród dzieci oraz utrwalenie zdowych nawyków żywieniowych. Szczególnie zas chodzi o współtworzenie ( poprzez zaangażowanie różnych grup społecznych i instytucji) otoczenia sprzyjającego aktywnemu stylowi życia. Obecnie jesteśmy na etapie Rozgrzewki. Jest to moment budowania drużyny i przygotowania
Planu Treningowego.

Drużynę Aktywnej Szkoły, razem z dziećmi i nauczycielami, powinni tworzyć także rodzice oraz ludzie aktywni i twórczy, przedstawiciele lokalnych władz, mediów, a może nawet przedsiębiorców. Szkolna drużyna tworzy swój plan treningowy na czas udziału w programie, czyli propozycję wprowadzenia prostych, niskobudżetowych zmian, które niemal z dnia na dzień mogą przynieść efekt w postaci dodatkowych, aktywnie spędzonych minut w szkole.

Plan będzie przedstawiony i dopracowany podczas warsztatów ( wtorek, 20 lutego o godz. 14.30), które odbędą się w naszej szkole, przy ul.Folwarcznej 2, z udziałem moderatora Aktywnych Szkół MultiSport oraz wszystkich partnerów.

Liczymy na Państwa wsparcie w zakresie partnerstwa publiczno-społecznego i aktywnego uczestnictwa w proponowanych warsztatach.

PS Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać na stronie: www.aktynweszkoly.pl
oraz w bezpośrednim kontakcie ze szkolnym koordynatorem projektu
Honoratą Oberman – tel. 509 714 109.