ŚWIDNICKA NOC Z BILOLOGIĄ

677

8 czerwca grupa uczniów z klasy 7b, 7c, 2bg, 3ag, 3bg uczestniczyła   IV Świdnickiej Nocy z Biologią, której organizatorem byli; II Liceum Ogólnokształcące oraz Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się uroczystym przywitaniem uczniów przez dyrektora i przedstawicieli Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie młodzi biolodzy przeszli do sal, gdzie czekały na nich warsztaty, wykłady, gry i konkursy o zróżnicowanej tematyce. Kulisy swojej pracy odkryli m.in. chiropterolog, który uczniom przedstawił kilka ciekawostek o nietoperzach, entomolog opowiedział na czym polega jego praca na miejscu zbrodni, a także antropolog sądowy, który wyjaśnił, jak można określić płeć i wiek na podstawie szkieletu.

 – Uczestniczyliśmy w wielu zajęciach, wykładach i pokazach. Najbardziej podobały mi się zajęcia o nietoperzach. Zaskoczyła mnie informacja, że im mniejsze są gatunki nietoperzy tym dłużej żyją. Najdłużej żyjący nietoperz osiągnął wiek ok. 70 lat. Zobaczyliśmy prawdziwy szkielet nietoperza oraz mieliśmy okazję nakarmić nietoperza mącznikami.  Prowadzący zajęcia pokazał nam urządzenie, przez które można usłyszeć dźwięki wydawane przez nietoperza.- tak o zajęciach opowiada Ada Podbielska z klasy 7a.

Opiekunowie – p. Monika Godula, p. Jolanta Orleańska