ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

849

10 października przypada Światowy Dzień Drzewa. Tego dnia w ramach integracji świdnickich szkół doszło do spotkania uczniów klasy 2 a ze SP nr 105 pod opieką p. Danuty Mrugały i p. Ewy Król i uczniów klasy 2 b ze SP nr 6 pod opieką p. Anny Worobiec.

Uczniowie wybrali się do parku w poszukiwaniu oznak wczesnej jesieni. W tym dniu park wyglądał bardzo malowniczo. Dzieci miały możliwość obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie – zmiana ubarwienia liści, dojrzałe owoce na krzewach i drzewach, unoszące się na wietrze nasiona i nitki babiego lata. Uczniowie zaopatrzeni w lupy i lornetki szukali osobliwości przyrodniczych. Wyszukali na liściach, trawach i korze drzew gąsieniczki, różne owady. Zauważyli gniazda ptaków, dzielili się informacjami na temat ciekawostek przyrodniczych. Dużo radości sprawiło im spotkanie z wiewiórkami i słuchanie śpiewu ptaków.

Dzieci obserwując i ucząc się wspaniale się bawiłyPodsumowaniem wycieczki było omówienie zmian zachodzących w parku jesienią na podstawie zebranych informacji i doświadczeń oraz  wykonanie prac plastycznych pt: „Jesienne drzewa”. Ciekawostką była niecodzienna wystawa plastycznych prac w jesiennej scenerii parku, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród spacerowiczów. Następnie wszyscy pełni uśmiechu i radości wrócili do szkoły. Była to bardzo miła i dostarczająca wielu wrażeń wycieczka.