ŚW. PAWEŁ II INSPIRACJĄ DLA NASZYCH UCZNIÓW

634

Maj to piękny miesiąc, który świdniczanom od 13 lat kojarzy się z Dniami Papieskimi. Również w tegorocznej edycji odbywa się wiele imprez i konkursów poświęconych pamięci św. Jana Pawła II. I jak zwykle nas uczniowie aktywnie włączyli się do uczestnictwa w konkursach plastycznym i recytatorskim i w obydwu z sukcesami.

W Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy św. Jana Pawła II „Arka”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy w eliminacjach wzięły udział Martyna Konarska z klasy 2a gimnazjalnej, Agnieszka Godula z klasy 2b gimnazjalnej
i Lidia Maciejewska z klasy 3b gimnazjalnej.

Do finału 26 kwietnia br. zakwalifikowały się dwie nasze uczennice Agnieszka i Lidia.
W finale 17 maja br. Lidia została doceniona przez jury i otrzymała wyróżnienie
.

Kolejny konkurs, w którym nagrodzono prace naszych uczniów, to XIII Diecezjalny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II”, organizowany również przez MDK w Świdnicy. Uczniowie mieli za zadanie przygotować ilustrację przedstawiającą Sanktuaria Maryjne w Polsce, odwiedzane przez naszego Papieża św. Jana Pawła II, w czasie jego pielgrzymek do naszej Ojczyzny.

Do konkursu zgłoszono 354 prace z całej diecezji. Naszą szkołę reprezentowały prace 20 uczniów, a 3 prace zostały zauważone przez jury. Były to prace Julii Maryniec z klasy 7a
i  Ady
Podbielskiej z klasy 7b szkoły podstawowej oraz Jakuba Kalouska z klasy 3 b gimnazjalnej.

Uczestnicy obydwu konkursów wykazali się wrażliwością, poczuciem estetyki i znajomością życia i twórczości św. Jana Pawła II. Udowodnili, iż mimo upływu lat, postać Papieża Polaka jest wciąż żywa w sercach młodych ludzi.

Sukcesy w konkursach uczniowie naszej szkoły wraz z ich opiekunem p.Katechetką Aliną Barć uczcili w kawiarni na kremówkach, lodach i innych przyjemnościach, gdzie mogli już na spokojnie opowiedzieć o swoich wrażeniach.

Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy i życzymy im kolejnych sukcesów.