STAWIAM NA ZAWÓD…- Z WIZYTĄ W BUDOWLANCE I MECHANIKU

578

Technik budownictwa,  elektryk, elektronik i informatyk oraz  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i monter sieci i instalacji sanitarnych w Zespole Szkół Budowlano- Elektrycznych w Świdnicy.

Technik mechanik, mechatronik, technik pojazdów samochodowych, spedytor, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz operator obrabiarek skrawających w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

11 maja obie szkoły otworzyły przed uczniami klas 8 i gimnazjalistami swoje drzwi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od „budowlanki”. Z budynku głównego- gdzie mieszczą się sale lekcyjne, sekretariat oraz gabinet dyrektora, przeszliśmy do bardzo nowoczesnych pracowni zawodowych. Tu poznaliśmy tajniki zawodu, zasady pracy z wykorzystaniem najnowszej technologii. „Mechanik” słynie ze swej gościnności. Oprócz sal lekcyjnych zobaczyliśmy warsztaty- miejsce, gdzie słowo „zawód” nabiera realnego znaczenia.

Świdnickie technika to szkoły, które stawiają na wszechstronny rozwój ucznia, który w szkole oprócz wiedzy ma zdobyć  zawód, a może właśnie przede wszystkim zawód. Profesję, która pozwoli  odnaleźć się na współczesnym rynku pracy.